Ведення бізнесу на окупованих територіях

Статьи

Ведення бізнесу на окупованих територіях

Сьогодні в Україні склалася дуже непроста ситуація - окупована територія Автономної Республіки Крим, ведуться бойові дії на території Донецької, Луганської області.

У зв’язку з такими подіями люди звертаються до нас з питанням як здійснювати діяльність на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та яким чином бізнес зареєстрований на окупованій території безпечно та без будь яких втрат перевести на материкову територію України.

15 травня 2014 року офіційно набув чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Згідно з законом, тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Таким чином, окупація території України Російською Федерацією не означає припинення дії законодавства України, на цю територію поширюється дія законів України.

Так яким же чином перевести свій бізнес з тимчасово окупованої території до інших областей України?

Згідно Наказу від 14.03.2014 № 525/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця  проживання фізичних осіб-підприємців», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.03.2014 за № 358/25135, «проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції в областях та місті Києві».

Таким чином суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, для зміни свого місцезнаходження/місця проживання можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора України поза межами Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Юридична фірма «Мистецтво права» допоможе Вам здійснити будь які дії по збереженню Вашого бізнесу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Юридично грамотно підготує всі документи для перереєстрації та внесення будь яких змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 

Наша команда складається з висококваліфікованих юристів які допоможуть та проконсультують Вас з будь-якого питання, що стосується діяльності Вашого підприємства на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.