Національна поліція України

А ЧИ МОЖЕШ ТИ БУТИ ПРИЙНЯТИЙ НА СЛУЖБУ?
Статьи

Національна поліція України

Сьогодні чимало людей мають бажання піти на службу до Національної поліції, однак, постає питання, які саме особи можуть бути прийняти на службу до Національної поліції України?

Професія поліцейського — це одна з найбільш важливих, відповідальних і навіть небезпечних професій в світі. Представники цієї професії стежать за порядком на вулицях, патрулюючи територію і затримуючи людей, які порушують закон, виїжджають на місця злочинів. Правоохоронець, керуючись чинним законодавством, в окремих випадках може увійти в будь-яке приміщення (житлова квартира або комерційна організація), використовувати приватний або громадський транспорт, застосовувати вогнепальну зброю, гумовий кийок та іншу спеціальну амуніцію.

Незважаючи на багато стереотипів, що склалися про цю професію в сучасному світі, до поліцейських пред’являються серйозні вимоги, невідповідність яким негативно вплине на ефективність роботи. Поліцейський повинен бути фізично витривалим, сильним, повинен мати хорошу реакцію, зір і слух. Обов’язкові і деякі психологічні якості, наприклад, принциповість, чуйність, бажання надавати допомогу людям, захищати їх ціною власного здоров’я. Відповідальність, здатність логічно мислити і дотримуватися спокою в складних ситуаціях також значно підвищує шанси стати успішним співробітником і зробити собі кар’єру. Високі вимоги пред’являються до юридичної грамотності. Поліцейський, керуючись законами і виступаючи від імені держави, обов’язково повинен знати їх і вміти давати правильне трактування.

Так, враховуючи положення ст. 49 ЗУ «Про Національну поліцію», законодавством встановлені наступнівимоги до кандидатів на службу в поліції, а саме:

На службу в поліції можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 років, які мають повну загальну середню освіту, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які володіють українською мовою.

Вимоги щодо рівня фізичної підготовки для поліцейських та кандидатів, які вступають на службу в поліції, затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

Важливим є те, що незалежно від професійних та особистих якостей, рівня фізичної підготовки та стану здоров’я, на службу в поліції не можуть бути прийняті особи у випадках, визначених частиною другою статті 61 цього Закону, а також особи, які:

  1. 1) визнані недієздатними або обмежено дієздатними;
  2. 2) засуджені за умисне вчинення тяжкого та особливо тяжкого злочину, у тому числі судимість якої погашена чи знята у визначеному законом порядку;
  3. 3) які мають непогашену або не зняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої;
  4. Так, ч.4 ст.88 Кримінального кодексу України встановлено, що особи, які були реабілітовані, визнаються такими, що не мають судимості.
  5. 4) щодо яких було припинено кримінальне провадження з нереабілітуючих підстав;
  6. 5) щодо яких були застосовані заходи адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією;
  7. 6) відмовляються від процедури спеціальної перевірки під час прийняття на службу в поліції або від процедури оформлення допуску до державної таємниці, якщо для виконання нею службових обов’язків потрібен такий допуск;
  8. 7) мають захворювання, що перешкоджає проходженню служби в поліції. Перелік захворювань, що перешкоджають проходженню служби в поліції, затверджується Міністерством внутрішніх справ України спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
  9. 8) втратили громадянство України та/або мають громадянство (підданство) іноземної держави, або особи без громадянства;
  10. 9) особи, які надавали завідомо неправдиву інформацію під час прийняття на службу в поліції.

З огляду на вищевикладене, законодавець визначає досить високі вимоги на посаду поліцейського, однак це не зменшує попит та жагу до даної посади в української молоді. Нова поліція призначена для захисту життя, здоров'я, прав і свобод громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, для протидії злочинності, охорони громадського порядку, власності та забезпечення громадської безпеки. Сподіваємось, що Україна і в подальшому не залишиться осторонь щодо нових корисних перетворень, реформ та ідей.


Автор Воронцова Віолетта
Юрист Юридичної компанії «Мистецтво Права»