Медіація

У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів. Що ж означає це відносно нове для українського суспільства поняття?
Статьи

Медіація

Вирішити суперечку швидко, ефективно і без зайвого розголосу. Думаєте неможливо?

У всьому світі медіація є однією з найпопулярніших форм врегулювання конфліктів. Що ж означає це відносно нове для українського суспільства поняття?

Медіація - це метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який задовольнив би інтереси і потреби усіх учасників конфлікту. Застосовується в сімейних, господарських спорах.

Які переваги має процес медіації перед іншими методами вирішення конфліктів?

Перш за все перевагою процесу медіації є його результат - рішення, прийняте з урахуванням інтересів сторін і яке сторони мають намір виконувати. Статистика говорить про те, що виконуваність судових рішень становить від 2 до 10%. Тобто, якщо ви виграли справу в суді, це ще не означає, що судове рішення буде виконано. Виконуваність же рішень, які прийняті в процесі медіації становить 80%, що безсумнівно свідчить на користь вибору методу медіації.

Ще одна дуже важлива перевага перед іншими методами - збереження хороших відносин між учасниками конфлікту. Грамотне управління конфліктом дозволяє звести до мінімуму його руйнівні наслідки.

Крім того, час, витрачений на процес медіації, непропорційно з тим часом, який буде витрачено на судові розгляди. Медіація - для людей, які цінують свій час і гроші.

Як проходить сам процес медіації?

Медіація є конфіденційний, неофіційний процес у якого є чіткий алгоритм. Медіатор обговорює з учасниками процесу ситуацію, з'ясовуючи позиції і точки зору сторін, працює з інтересами кожної зі сторін, опрацьовує зі сторонами варіанти вирішення спору, допомагає знайти спільне рішення, яке задовольнить інтереси і однієї і другої сторони, перевіряє прийняте рішення на виконуваність.

Медіація безсумнівно, є мистецтвом ведення переговорів, досягнення домовленостей, примирення сторін.

 

Медіатори Юридичної компанії «Мистецтво Права» допоможуть ефективно вирішити сімейний, цивільний або господарський спір. Будемо раді Вам допомогти!