Оскарження рішень податкових органів
Услуги

Оскарження податкового повідомлення та рішення

Податковим законодавством України, а саме ПК України, закріплюється право платника податків на оскарження дій, бездіяльності та рішень посадових осіб податкового органу, з приводу проведення перевірок, складення за їх результатами відповідних актів, податкових повідомлень-рішень, якими підприємству нараховуються додаткові зобов‘язання щодо сплати коштів до державного бюджету, за наслідками виявлених перевіркою порушень.

Розглянемо більш детально порядок та способи оскарження рішень, дій (бездіяльності) податкових органів, тобто підрозділів ДФС України.

Оскарження дій податкових органів

Перший спосіб, це так званий адміністративний шлях, що полягає у  зверненні підприємства, зокрема через фахівця – податкового адвоката, з відповідним запереченням, впродовж п‘яти днів чи скаргою протягом 10 днів, стосовно оскарження акту перевірки податкової до органу ДФС вищого рівня.

Якщо підприємство не згодне з порядком проведення та\або висновками акту перевірки, воно може направити до ДПІ району (яка провела перевірку та склала акт) заперечення, якщо таке заперечення залишається без задоволення, то платник податків може подати скаргу на акт перевірки до Головного управління області, якщо й ГУ області не задовольнить скаргу, можна звертатись до ДФС України.

Проте зазначена процедура оскарження акту податкової перевірки, має низьку вірогідність задоволення вимог підприємства, однак все ж таки є доцільною, оскільки під час адміністративного оскарження, підприємство якому нарахували додаткові кошти до сплати в бюджет, не сплачує їх на період такого оскарження.

За результатами складення акту перевірки, податкова інспекція, або інший орган податкової може вдатись до винесення податкового повідомлення-рішення.

Порядок оскарження податкового повідомлення-рішення адміністративним шляхом, тотожний наведеному вище порядку оскарження акту податкової перевірки, за винятком відсутності можливості для підприємства подати заперечення.

Існує також і другий спосіб оскарження - судовий, що полягає у зверненні платника податків до суду через, за допомогою податкового адвоката.

Під час процедури судового оскарження, можливо оскаржити дії, рішення, контролюючого органу, наприклад, дії податкової інспекції щодо проведення перевірок, складення акту перевірки та/або податкового повідомлення-рішення, звернувшись при цьому до до окружного адміністративного суду у встановлений податковим та процесуальним законодавством строк.

Наступним етапом є суд апеляційної інстанції, звернення до якого можливе впродовж десятьох днів з дня проголошення постанови судом попередньої інстанції.

Останньою інстанцією є так звана касаційна, що представлена ВАСУ, звернутися до якого є можливим протягом 20 днів з дня набрання рішенням апеляційного суду законної сили. В цьому та багатьох інших випадках, що виникають під час діяльності підприємства та його взаємодії з контролюючими органами, спеціалісти Юридичної компанії «Мистецтво Права» mpravo.com.ua готові зробити все можливе для досягнення необхідного для Вашого підприємства результату. Послуги податкового адвоката нашої юридичної компанії надаються як у Дніпропетровську, так і в будь-якому іншому місті України.