Анонімне повідомлення стало підставою для скасування постанови Управління Держпраці

Новости

Анонімне повідомлення стало підставою для скасування постанови Управління Держпраці

Закарпатський окружний адміністративний суд розглянув та задовольнив повністю позов підприємця   до   Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання  протиправною та скасування постанови про накладення штрафу  з таких підстав.

Під час  розгляду справи суд встановив, що  матеріали інспекційного відвідування позивача   Управлінням  Держпраці   з додержання законодавства про працю містять доповідну записку, із змісту якої  вбачається, що інформація про можливе використання підприємцем найманих працівників без оформлення трудових договорів отримана з анонімних джерел, що суперечить приписам закону.

У рішенні суду зазначено, що відповідно до законодавства України не підлягають розгляду звернення громадян, з яких неможливо встановити авторство (анонімні), а відповідно, на інформацію, отриману з таких звернень, встановлене обмеження.

Також відмічено, що  жодним спеціальним законом не надано відповідачу право розглядати анонімні звернення та використовувати їх в якості підстави для проведення інспекційного відвідування.

За таких обставин суд дійшов висновку про порушення Управлінням Держпраці у Закарпатській області вимог щодо наявності законних підстав для проведення інспекційного відвідування  підприємця та скасував, винесену стосовно нього, постанову.

З  текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/1131/18.

 

Джерело: Судова влада України

https://court.gov.ua/press/news/645423/