Дорожньо-транспортні події. Адвокат, як гарант Вашого захисту

Новости

Дорожньо-транспортні події. Адвокат, як гарант Вашого захисту

Нагальність проблеми, обов’язковість допомоги адвоката.

Беззаперечним та обов’язковим в питаннях з ДТП є адвокатська допомога, адже, як свідчить практика, захисту інтересів потребують і постраждала сторона, навіть за наявності всіх обставин, які доводять вину іншого учасника ДТП.

Основною проблемою, з якою доведеться зіткнутися, як постраждалим, так і винуватцям події – відсутність обізнаності

По-перше, водії та пішоходи не знають власних прав та обов’язків.

По-друге, учасники дорожнього руху в більшості випадків не знають процедури ведення слідства, за якою треба слідкувати, адже, нажаль в нашій країні, слідчі органи не завжди націлені на захист прав та основоположних свобод людини.

По-третє, ДТП є складним механізмом, який являє собою низку взаємопов’язаних складових, що можуть як поліпшити становище учасників, так і погіршити його.

 

Обставини ДТП. Ключовий момент.

Від того, за яких обставин відбулась подія буде залежати подальший результат справи.

Приклад з практики.

У вересні місяці в темний час доби, в м. Дніпро по пр. «А» зі сторони вул. «В» в напрямку вул. «С» рухався автомобіль, який під час руху в районі електроопори скоїв наїзд на пішохода.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці пригоди.

Причиною вказаної дорожньо-транспортної пригоди стало порушення водієм транспортного засобу п.12.3 та п.12.4 Правил дорожнього руху України.

Пункт 12.3 Правил передбачає обов’язок водія негайно вжити заходів для зменшення швидкості у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити.

Пунктом 12.4 Правил визначено швидкісний поріг в населених пунктах, який було порушено з боку цього водія.

Водій свою провину у вчинені кримінального правопорушення не визнав.

Дії керманича транспортного засобу були кваліфіковані слідчим за ч.2 ст.286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, наслідком чого стала смерть пішохода.

Тяжкий злочин відповідно до ч.2 ст.286 КК України, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

В свою чергу, було проведено відповідну автотранспортну та трасологічну експертизи, за результатами яких встановлено причинно-наслідковий зв'язок між порушенням водієм п.12.3 Правил дорожнього руху України та наслідками ДТП у вигляді загибелі пішохода.

Тобто результати експертизи встановили наявність вини водія.

Одну з ключових ролей в наведеному в цій статті випадку зіграла саме віддаленість пішохідного переходу від місця ДТП. Тобто, в момент зіткнення пішохід переходив дорогу не по пішохідному переходу у зв’язку з тим, що поблизу цієї ділянки був відсутній перехід. Вказане свідчить про відсутність порушень з боку пішохода.

При цьому, жодних обтяжуючих обставин, окрім прямого порушення Правил дорожнього руху водієм, не було.

Однак, слід звернути увагу, що на підставі висновку експертизи, який встановив наявність причинно-наслідкового зв’язку між порушенням того ж пункту 12.3 та наслідками ДТП, навіть за умови порушення пішоходом правил перетину дороги, водія можуть визнати винним та застосувати відповідальність передбачену законом.

 

Адвокатська допомога, як гарантія захисту інтересів

Тобто, водій транспортного засобу від того моменту, як він торкнувся керма власного автомобіля є особою, яка керує засобом підвищеної небезпеки, у зв’язку з чим будь-яка його помилка може стати фатальною, як для нього, так і для інших осіб.

Вказане призводить до того, що тягар доведення своєї правоти лягає саме на водія транспортного засобу.

Проте, в кожному, навіть складному випадку є можливість за умови правильної стратегії захисту пом’якшити відповідальність та не погіршити своє становище власними діями.

Відсутність лінії захисту у особи – винуватця ДТП в наведеному вище прикладі, закінчилась обвинувальним вироком, яким останнього позбавлено волі строком на 4 роки, попри прохання прокуратури про звільнення водія від такого покарання із застосуванням випробувального терміну.

За наявності у водія, описаної в цій статті події, кваліфікованого адвоката, він мав всі шанси, навіть якщо висновки експертизи свідчать не на його користь, отримати умовний строк.

В цей же час, попри здавалося б, очевидність доведення вини водія, процес міг скластись не на користь потерпілих у цій справі.

Отже, як і зазначалось вище, ДТП є складним механізмом, який являє собою низку взаємопов’язаних складових, що можуть як поліпшити становище учасників, так і погіршити його. Правильно скеровані події, якісно зібрані докази, професіональна оцінка зібраних слідством матеріалів, нададуть можливість збудувати надійний захист Ваших інтересів.

 

Таким чином, основною рекомендацією для всіх водіїв у випадку, якщо ви потрапили в ДТП, є виклик адвоката. І доки ваш представник не прибуде на місце, не варто давати будь-яких свідчень і пояснень, показувати матеріали відеореєстратор, а також фіксувати за допомогою поліції будь-які інші факти, адже згодом, такі дії можуть зіграти з вами злий жарт.