Питання відчуження нерухомості розташованої на території АРК

Статьи

Питання відчуження нерухомості розташованої на території АРК

Внаслідок незаконних дій РФ, було анексовано частину території України – АР Крим. І для протидії незаконним оборудкам із майном розташованому у АРК, керівництвом нашої держави було припинено доступ до державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Крім того, задля захисту прав та законних інтересів громадян України, що перебувають на території АРК, було прийнято Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, частина 1 статті 1 встановила для АРК статус тимчасово окупованої території.

Цей статус робить неможливим здійснення будь яких правочинів на території АРК, в тому числі щодо земельних ділянок, в протилежному випадку, вони будуть визнані недійсними з моменту вчинення  і не створюватимуть юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з їх недійсністю.

Вищезазначений закон робить можливим подальшу охорону власності згідно із законодавством України, та згідно ч.3 ст. 11 закону за фізичними особами, незалежно від набуття ними статусу біженця чи іншого спеціального правового статусу, підприємствами, установами, організаціями зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо воно набуте відповідно до законів України.

Оскільки держава продовжує охороняти право власності згідно ч. 4 статті 11 Закону, то відповідно є можливим набуття та припинення права власності на нерухоме майно, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, і здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території.

Це положення уточнює постанова Кабінету міністрів України від 2 липня 2014 р. № 226  «Питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яке розташоване на тимчасово окупованій території» та визначає, що державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ведення реєстраційних та облікових справ, вчинення інших реєстраційних дій щодо нерухомого майна, яке розташоване в межах території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, здійснюють органи державної реєстрації прав Херсонської та Запорізької областей відповідно до законодавства України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Підсумовуючи усе вищесказане, можна резюмувати, що не дивлячись на складну ситуацію у АРК пов’язану з окупацією, все одно є можливість продавати, купувати, дарувати, залишати в спадщину та іншим чином законно передавати право на нерухоме майно розташоване у АРК іншій особі.

Для цього необхідно приїхати до континентальної частини України, а саме до Херсонської або Запорізької областей, чиї органи державної реєстрації прав мають повноваження здійснювати реєстрацію нерухомості  розташованої в АРК.

Команда Юридичної компанії «Мистецтво Права» складається з високо кваліфікованих юристів які допоможуть та проконсультують Вас з будь якого питання, що стосується відчуження нерухомості, що знаходиться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.